بهترین سن برای آموزش گیتار

بهترین سن برای آموزش گیتار

یکی از سوالاتی که مدام در مورد آموزش گیتار پرسید می شود، این است که بهترین سن برای آموزش و یادگرفتن گیتار یا به طور کلی موسیقی چه سنی است. در جواب به این سوال ابتدا باید به تمام موارد مهم در آموزش گیتار بپردازیم و سپس به جواب سوال خواهیم رسید. 

بهترین سن برای آموزش گیتار 2

به طور کلی برای آموختن نوازندگی چهار عامل بسیار مهم و پررنگ وجود دارند. 1- علاقه 2- استعداد 3-آموزش 4-تمرین

1-علاقه: اولین گام در فراگیری هر هنری عشق و علاقه فرد به آن هنر می باشد. علاقه واقعی به فراگیری گیتار باعث می شود هنرجو مدت زمان بیشتری را به شنیدن موسیقی گیتار، مباحث مربوط به موسیقی و گیتار و یافتن مدرس و متد های خوب گیتار اختصاص دهد. همچنین عشق به فراگیری گیتار باعث میشود تمرین هایی که گاها سخت و طاقت فرسا هستند برای هنرجو دلپذیر جلوه کنند و تمام اینها باعث میشود هنرجو انگیزه و نیروی محکه قوی به سوی حرفه ای شدن در نوازندگی گیتار داشته باشد.

2- استعداد: استعداد تعاریف بسیار متعددی دارد و با توجه به زمینه مورد نظر می تواند از شاخه ای به شاخه دیگر متفاوت باشد. استعداد نوازندگی به معنی دریافت درست و کامل آموزش ها و قابلیت اجرای دروس به صورت عملی بر روی ساز و همچنین درک صحیح مسائل تئوری و به کار بردن آنها به صورت عملی می باشد.

3- آموزش: آموزش عنصر بسیار مهمی در فراگیری نوازندگی گیتار است. یک مدرس خوب می تواند پروسه نوازنده شدن شما را تسریع کند. مدرس گیتار خوب، آموزگاری است که دارای تکنیک و تجربه بالایی در امر نوازندگی گیتار باشد و همچنین به مباحث تئوری نیز تسلط داشته باشد. در کنار همه اینها یک معلم گیتار خوب باید قدرت انتقال بالایی داشته باشد و با یک برنامه تنظیم شده، نوازندگی را به مرور به هنر جو آموزش دهد.

4- تمرین: تمرین از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر هنرجوی با استعدادی باشید و مدرس خوبی هم داشته بشید ولی برای تمرین وقت کافی اختصاص ندهید هیچ پیشرفتی نخواهید داشت. در مورد تمرین باید زمان بندی مناسب و یک برنامه تمرینی طبق برنامه مدرس خود داشته باشید تا بتوانید با روال درست در نوازندگی پیشرفت کنید.

بهترین سن برای آموزش گیتار 3

بعد از تمام موارد بالا سرانجام به سوال اول میرسیم که چه سنی برای شروع آموزش گیتار مناسب است. همانطور که تا به اینجا مطالعه کردید برای یادگیری گیتار مواردی بسیار مهم تر از سن وجود دارند. فارغ از اینکه هر سنی شرایط ذهنی، جسمی و مزیت ها و دشواری های خود را دارا است میتوان گفت به طور کلی از سنی که هنرجو بتواند گیتار را به راحتی در دست بگیرد ( از حدود 7 یا 8 سالگی) تا سنی که توان فیزیکی و ذهنی نواختن را داشته باشد(سنین بالاتر از میانسالی) میتواند گیتار را بیاموزد. 

نویسنده: بهزاد بیسادی
مدرس گیتار و گیتار الکتریک

بهزاد بیسادی مدرس گیتار و گیتار الکتریک

راههای تماس:

تلفن whatsapp telegram  وب سایت بهزاد بیسادی جدید ترین ویدیو های بهزاد بیسادی در آپارات